افزایش کیفیت کسب و کار

۳ ترفند برای افزایش انرژی برنامه نویسان در اول صبح

۳ ترفند برای افزایش انرژی برنامه نویسان در اول صبح

بالا بودن سطح انرژی باعث میشه ما به عنوان برنامه نویس بازدهی و عملکرد بهتری هم داشته باشیم. مثلاً بتونیم بهتر تصمیم بگیریم، بهتر کدنویسی کنیم، الگوریتم‌های بهتری بنویسیم و ….

یادتون باشه سطح انرژی ارتباط مستقیمی با بازدهی و عملکرد ما داره. هرچقدر ما در طول روز انرژی بیشتری داشته باشیم بهتر میتونیم کارهامونو پیش ببریم.

اگه روز یک برنامه نویس رو به ۴ بخش تقیسیم زیر تقسیم کنیم شاید مهمترین موردی که در کل طول روز باعث میشه ما عملکرد بهتری داشته باشیم کارهایی هست که در اول صبح انجام میدیم.

چهار قسمت روز کاری یک برنامه نویس

بخش اول روند صبحگاهی، بخش دوم رسیدگی به برنامه روزانه، بخش سوم بستن کارها و بخش چهارم به پایان رسوندن روز.

اولین ترفند برای برنامه نویس ها

ساعت بیدار باش ثابت: برای خودتون یک ساعت بیدار باش ثابت داشته باشین مثلاً هر روز ساعت ۶ صبح بیدار باشید. ببینید واقعیت اینمه که اکثر ما کدنویس ها علاقه به کار در شب داریم و بیدار شدن در ساعت ۶ صبح فقط در زمان‌هایی اتفاق میوفته که مثلاً امتحان داریم یا یک کار خارج از برنامه عادی مون.

اما پیشنهاد من بهتون این هست که سعی کنید، این تجربه ۱۵ ساله برنامه نویسی من هست که بهتون میگم شب رو خیلی زودتر بخوابید تا از طرف صبح بتونید توی همون آرامش شبانه کارتون رو پیش ببرید. البته خبر خوبی که دارم براتون این هست که برای بررسی روند خواب و چک کردن خیلی نکات دیگه میتونید از نرم اقزارهایی که برای اینکار در نظر گرفته شده مثل Sleep Cycle استفاده کنید.

افزایش انرژی برای برنامه نویسان

ترفند دوم صبگاهی برای افزایش انرژی کدنویس ها

هیچی نخورید: تا جای ممکن اولین وعده غذایی تون رو به تأخیر بندازید حتی تا ناهار یا آگه تا شام هم صبر کنید که عالی هست. کلاً آگه می‌خواهید از مغزتون بیشترین استفاده رو کنید بهتر هست تا جای ممکن از معدتون کار نکشید. برای اینکه در طول روز عملکرد مغزتون در بالاترین سطح خودش باشه باید انسولین به کمترین میزان در ۲۴ ساعت در بدنتون ترشح بشه.

ترفند سوم برای افزایش کارایی مغز برنامه نویسی

یک لیوان آب نمک تصفیه نشده: در اول صبح یک لیوان آب نمک دریایی میتونه توی دو چیز بهتون بیشترین کمک رو کنه. اول افزایش کارایی مغز و دوم افزایش میزان حس عمل گرایی در نتیجه بالا بردن قدرت اراده شما.

نتیجه گیری

بهترین نتیجه رو شما وقتی می‌گیرید که شروع به اجرا کنید. البته میدونم شاید توی این پست یک مقدار موارد نقض توصیه‌های سلامت گفته باشم اما حتماً توی یک پست دیگه درباره دلیل این موارد بصورت کلی یک توضیجاتی خواهم داد.

اتفاقا در رابطه با این موضوع افزایش عملکرد و بازدهی برنامه نویسان حتما به صفحه چگونه کارهای ۳۰ روز را در ۱ روز انجام دهیم؟ مخصوص برنامه نویسان هم سر بزنید و قسمت هایی را مشاهده کنید.

مطالب مشابه

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست