نکات مهم برنامه نویسی

۲ راز وحشتناکی که وکیل‌های مهاجرتی نمی‌خواهند برنامه نویس ها بدانند

قبل از اینکه بخواهیم بررسی کنیم بهترین کشور برای برنامه نویسان اگر بخواهند مهاجرت کنند در سال ۲۰۲۰ چی هست بهتون پیشنهاد می‌کنم فرض کنید اگر هیچ وکیل مهاجرتی برای برنامه نویس ها وجود نداشت چه اتفاقی می‌افتاد؟

واقعیت این است که برنامه نویس ها فقط اطلاعاتشان و تجربه‌شان بیشتر می‌شد و ممکن بود مقداری هم پول از دست بدهند. اما الان که این این افراد برای کمک به مهاجرت برنامه نویس ها وجود دارند چه اتفاقی می افتد؟  به علاوه اینکه پول خیلی خیلی بیشتری از دست می‌دهند و همین طور هیچ اطلاعاتی کسب نمی‌کنند که هیچ در کشور مقصد خیلی راحت‌تر سرشان کلاه می‌رود و زمان زیادی را هم برای علاف شدن تلف خواهد شد.

وکیل‌های مهاجرتی دشمن ما نیستند اما در هر صنفی تعدادی هم اشخاص سودجو وجود دارد و متاسفانه در این صنف این افراد بسیار بیشتر هستند چون خیلی راحت‌تر می‌توانند به کلاهبرداری برسند.

قبل از اینکه وارد این مبحث اصلی شویم این را بگویم برای مهاجرت حتی در همین ایران از یک شهری به شهر دیگر یا حتی از یک محلی به محل دیگر نیازمند تحقیق هستیم. مثلاً بدانیم همسایه هامون چطور آدمهایی هستند و دسترسی مون به نقاط مهم مثل مترو اتوبوس به چه شکل است و موارد این چنینی.

اولین موضوعی که وکلای مهاجرتی دوست ندارند ما بدانیم این هست که این پروسه مهاجرت یک روندی هست که هر شخص خودش باید طی بکنه تا با مشکلات و موانعی که وجود دارد روبرو شود. همچنین در طی همین پروسه اطلاعاتی را به دست خواهد آورد که با پرسیدن و یا خواندن به آنها نخواهد رسید.

دومین مورد که اگر ما بدانیم نون وکیل‌های مهاجرتی فقط از دست کسانی خواهد بود که صرفاً وقت این کار را ندارند نه دانش،  و این نکته این هست که تمام روند مهاجرت را خودمان می‌توانیم طی کنیم و هیچ نیازی به انجام کارهای عجیب غریب یا دور زدن و همینطور آشنا بازی و مواردی که وکیل‌های مهاجرتی با گذاشتن پرونده‌های قطور برای شما شما و تعریف از اینکه چند میلیون نفر را به این شکل به کشور مقصد شما فرستادند نیست.

واقعیت این است که اگر این روند آسون بود همه انجامش می‌دادند ولی مثل هر کار دیگری یک سری مراحل قانونی دارد نیاز است که خود ما یکسری اطلاعات داشته باشیم همچنین با سازمانها و اصطلاحاتی باید آشنا شویم که تا الان نیازی بهشون نداشتیم اما برای مهاجرت بهشون احتیاج پیدا می‌کنیم.

مهم‌ترین نکته مخصوصاً از سال ۲۰۲۰ این است که یک سری قوانین تغییر کرده و مخصوصاً سر این بیماری کرونا یک مقدار موانع سنگین‌تر و بیشتر شده مثل گرفتن نوبت سفارت یا اینکه شغلمون رو بخواهیم ثابت کنیم و موارد مشابه.

یک موردی هم که من همیشه به کسانی که در این رابطه بهشون مشاوره و آموزش می‌دهم این هست که شما می‌خواهید یک پروسه سنگین رو بعد از مهاجرت انجام بدهید. پس اگر حوصله مرحله اول رو ندارید بهتر است که به مرحله دوم هم نروید چون موقعیت این است که شما در پایین‌ترین سطح کشورهای دیگه هم که بخواهید فعالیت کنید سختی‌های خودش را دارد اینکه یکسری کاغذبازی در کشور خودت و به زبان خودت بخواهد خسته‌ات کند یا پشیمان کند همان بهتر که دردسر بزرگتری برای خودت درست نکنید

مطالب مشابه

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست