افزایش کیفیت کسب و کارنکات مهم برنامه نویسی

تعامل با کارفرماهایی که برای پروژه های برنامه نویسی هزینه نمیکنند

یکی از محصولات سایت پولین اد بسته‌ای هست که به شما یاد میده چطور میتونید پروژه‌های گرون بگیرید. شاید براتون عجیب باشه که اصلاً یعنی چی گرفتن پروژه گرون؟

ببینید من در طول این ۱۵ سالی که شغلم برنامه نویسی بوده با ۳ جور کارفرما طرف بودم:

نوع اول: برخورد با کارفرماهای گدا

شاید حرف درستی نباشه ولی واقعیت آینه که گدا و پولدار بودن به میزان ثروت نیست. بعضی از کارفرماها رو دیدم که تو نیاوران یک رستوران چند ۱۰ میلیاردی داشته اما از هزینه کردن برای هوشمند کردن کار اجتناب میکنه و با شنیدن قیمت یک پروژه معمولی ۱۰۰۰ تا ادا درمیاره و حاضر نیست خرج کنه و حتی اگه خرج هم کنه به سختی با ۱۰۰ تا ترس و ادا و ناله کردن و …. آخر سر شاید هم کامل هزینه کار رو نده

تعامل با کارفرماهایی که پول نمیدهند

کارفرمایی که به اندازه آشی که میخواهند پول نمیدهند

نوع دوم: رفتار با کارفرماهای ترسو

این مدل کارفرماها به زبون میگن که از هزینه کردن ابایی ندارند ولی همیشه تو ترس وشک هستند و همیشه بعد از اینکه دیگران از یه کاری نتیجه می‌گیرند تازه اینها به فکر راه اندازی اون موضوع میوفتند.

مثلاً در رابطه با یک سیستم سفارش غذا سیستمیک در سال ۸۶ که هیچ کدوم از این سرویس‌های سفارش غذای آنلاین نبودند طرح راه اندازی همچین سیستمی رو با یک رستوران بررسی کردیم و آخر سر منحل شد اما سال ۹۶ یعنی درست ۱۰ سال بعد که دیگه هیچ خلاقیتی در این موضوع نبود و بسیار عادی بود تصمیم به راه اندازی یک بستر مستقل گرفتند که بعد از ۸ ماه کلاً شکست خورد چون دیگه توان رقابت رو نداشت.

نوع سوم: کار کردن با کارفرماهای تنبل

این کارفرماها هزینه می‌کنند و در مرحله اول هم خیلی ایده‌ها و حرف‌های قشنگ دارند اما درست به محض گذشت ۶ ساعت از آخرین جلسه همه چیز یادشون میره و سریع هم طلبکار میشن. خوراک پشت گوش انداختن و وعده وعید دادن‌های الکی هستند.

شاید ازین افراد دیده باشید که با کلی ایده سفارش طراحی سایت می‌دهند اما سایتون همونطور دست نخورده باقی میمونه و شاید هم سال اول تمدیدش کنند و از سال بعدی هم کلاً یادشون میره که سایت داشتند و خدا نکنه که کسی رو که بهش سفارش دادند رو پیدا کنند. تمام تعلل‌های خودشون رو سر اون بدبخت خالی می‌کنند.

نتیجه گیری

حالا با توجه به این بخش از رفتارهای بازار کار ما محصولی رو درست کردیم که به شما یاد میده در هر حالتی چطور بتونید از این کارفرماها پروژه‌های گرون دربیارید.

یکی از مهمترین مزایای این محصول این هست که به صورت دستورالمعمل هست و شما با دیدن این به راحتی میتونید راهکارها روپیاده کنید و ازین مراحل بهره مند شوید.

حتماً نظر خودتون باهام درمیون بذارید.

,

مطالب مشابه

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست