افزایش کیفیت کسب و کارتجربه های برنامه نویسینکات مهم برنامه نویسی

ایده‌های خلاقانه در برنامه نویسی

چند روز پیش مشتری بودم که کار تعمیرات انجام می‌داد و یک شخصی که برای تمدید بیمه بود اومده بود اونجا.

از روی گوشیش نرم افزاری را اجرا کرد. به محض این که نرم‌افزار اجرا شد اسم خود همون شخص اومد به صورت خیلی جالب و انیمیشن مانند. همینطور چند تا ستاره براش روشن شد و نوشت که رتبه خوب در سال فلان و یه سری توضیحات قشنگ و بزرگ نوشته بود و از عمد انگار گوشیش رو طوری گرفته بود که ماها ببینیم.

و در بین صحبت هاش هم به این موضوع اشاره که در شرکت بیمه شون این امتیاز داره و در نرم افزار همان مجموعه یک سند وجود داره که این شخص بهترین هست و …

وقتی داشت کار تمدید را انجام می‌داد از صحبت هاش متوجه شدم که خود این شخص برنامه نویس است. و این چیزی که به ما نشون داد یک جورایی اپلیکیشن فیک بود اما من کاری ندارم که این کار کلاهبرداری حساب میشه یا فریب دادن مشتری.

می خوام راجع به موضوع دیگه صحبت کنم. همین که این شخص یک ابزاری رو با خلاقیت خودش و با مهارتش درست کرده بود که باعث می‌شد مشتریان بیشتر اعتماد کنند و راحت‌تر اعتمادشان جلب بشه.

برنامه نویسی به ما خیلی قدرت میده، برنامه نویس ها شاید  وقتی خودشون رو با دیگران مقایسه می‌کنند (منظورم از دیگران برنامه نویسان دیگر هست) این مقسیه باعث پنچر شدنشون میشه.

دنیای برنامه نویسی انقدر بزرگ و گسترده است که اگر بخوانی با افراد بالاتر خودمون رو مقایسه کنیم این حالت بهمون دست میده اما آگه بخوایم با همون چیزایی که بلد هستیم از همون مهارت‌ها به صورت بهینه‌تر استفاده کنیم می‌بینیم که چقدر دستمون برای این کار باز هست.

مثلاً یک ایده دیگری در برنامه نویسی که توی شغل‌های دیگه به شخص نویسنده کمک میکنه این بود که آقایی بازاریاب شبکه‌ای و در شرکت پنبه ریز کار می‌کرد، بر روی گوشی افرادی که پرزنت می‌کرد یک برنامه نصب کرد هر روز بهش چند تا جمله انگیزشی نشون می‌داد و آمار درآمدش رو هم نشون می‌داد و بهش پیشنهاد می‌داد که آگه امروز بره یک نفر دیگر را بازاریابی کنه درآمدش روی آمار درآمدش چقدر تأثیر خواهد گذاشت و همچنین مواردی.

شما می تونید حتی اگه شغلتون چیز دیگه ای هست از برنامه نویسی استفاده کنید. واقعیت آینه برنامه نویسی ذهن آدم رو خلاق‌تر میکنه. البته تنها راه خلاقیت برنامه نویسی نیست ولی یکی از راه‌هاش میتونه باشه و در نتیجه بخوام بهتون بگم که از مهارتها و تخصص هاتون ببینید چطور میشه به بهترین شکل استفاده کرد.

در نظرات حتماً بنویسید که شما چه استفاده دیگه میتونید غیر از ساخت برنامه و طراحی سایت با برنامه نویسی انجام بدید

 

,

مطالب مشابه

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست