افزایش کیفیت کسب و کارتجربه های برنامه نویسینکات مهم برنامه نویسی

چطوری در برنامه نویسی از رقبا مون عقب نیفتیم؟

واقعیت این است که روز به روز همه چیز داره به سمت جلو پیشرفت میکنه و زمان چیزی هست که شما نمی تونید نگهش دارید یا نمی تونید دیگران رو از پیشرفت عقب بکشید. بهترین لطفی که می تونید در حق خودتون کنید این هست که شما با سرعت بیشتری از دیگران جلو برید ولی باز هم این به این معنی نیست که آگه نتونستی برسید به بقیه شما عقب موندید.

یک جمله انگیزشی هست که میگه خودتون رو با بغل دستیت مقایسه نکن، هیچ وقت. شما باید خودتون را با دیروز تون مقایسه کنید که نسبت به دیروز چقدر جلوتر رفتید و این میتونه برای شما بهترین معیار باشه چون آگه من امروز نسبت به دیروز هیچ پیشرفتی نداشته باشم معنیش آینه که هر دو روز رو از دست دادم هم دیروز رو و هم امروز.

 اما برای اینکه در حرفه برنامه نویسی از بقیه عقب نباشیم چیکار باید بکنیم؟

شما نیاز به تعداد زیادی مهارت دارید. ما تو دوره برنامه نویسی اتمی ۱۱ مهارت رو لیست کردیم که یک برنامه نویس برای تبدیل شدن به فراتر از یک برنامه‌نویس حرفه‌ای بهشون نیاز دارد. اما آگه توی این دوره شرکت نکردید بهتون پیشنهاد می‌کنم که حتماً از مقاله مهارت‌های مورد نیاز یک برنامه نویس رو با دقت بخونید.

یک مهارت همگانی و لازم الوجود

مهارت‌هایی که هر کسی چه برنامه نویس باشه و چه نباشه بهش نیاز داره این هست که بتونه زمان را مدیریت یا کنترل کنیم. برای اینکه از برنامه نویس های دیگه شما عقب نیفتید بهترین پیشنهادی که بهتون می‌کنم این است که روش کنترل زمان رو یاد بگیریم.

متید که برای کنترل زمان که شما به عنوان یک توسعه دهنده بهش نیاز دارید ما توی این مقاله برای تون آماده کردیم ولی چند نکته‌اش رو بهتون بگم:

هیچوقت کاراتون رو لیست نکنید

ننویسید ۱ اتمام پروژه دانشگاهی ۲ گرفتن مدرک فلان ۳ رفتن به دندانپزشکی ۴ خوردن غذا این بدترین نوع و ناشیانه‌ترین نوع برنامه ریزی هست. ازش استفاده نکنید.

Set Remiander

دوم این که بهتون می خوام یاد بدم برنامه‌های یادآور و به اصطلاح remainder استفاده کنید چون این نرم افزارها باعث میشه ذهن شما برای خلق ایده‌های جدید آماده باشه یا در کمترین حالت پذیرای بهتر برای مطالب جدید باشه.

پس از این دو روش حتماً استفاده کنید تا در برنامه نویسی از رقبای خودتون عقب نیوفتین.

یک راز فوق العاده

یک رازی در پیشرفت که بین تمام افراد موفق یا شاید تمام نه ولی ۹۹ درصد افراد موفق مشترک هستند، که از خوابتون نزنید و ساعت خواب مشخص داشته باشید. و بهترین کار این است که صبح‌ها زود از خواب بیدار شوید.

صبح زود از خواب بیدار شدن رو که من به شما برنامه نویسان دارم میگم جزو چهار قانون طلایی موفق‌ترین افراد دنیاست. وقتی شما زود از خواب بیدار شوید کارآمدتر هستید. هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ جسمی. عملیاتی در بدن اتفاق میفته که پیشنهاد می‌کنم دربارش تحقیق کوچکی خودتون انجام بدید اسم عملیات DAWN هستکه در این اتفاقی که به بدن میوفته شما شاید در شش یا هشت ساعت اول روز بیشترین بازدهی را داشته باشید. بنابراین ازش غافل نشیم و مثل برنامه نویس های دیگه که نگرانشان هستید شبها تا صبح بیدار نمانید، درست بخوابیم.

 

مطالب مشابه

دیدگاه

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست