افزایش کیفیت کسب و کارتجربه های برنامه نویسینکات مهم برنامه نویسی

۳ نکته مهم و راحت مدیریت زمان برای برنامه نویسان

چون با برنامه نویس های زیادی در ارتباط هستم متوجه شدم که مدیریت زمان برای ما توسعه دهنده‌ها یک مقدار مشکل‌تر از اقشار دیگر هست. شاید دلیل قانع‌کننده‌ای نداشته باشد اما از بدقولی در زمان تحویل پروژه تا به هم ریختگی میز کار همه این‌ها، مشخصه‌های برنامه نویسی و باعث تأسف است.

برای همین به شما کدزن ها در رابطه با مدیریت زمان و اینکه چطور کارهاتون رو سریع‌تر و راحت‌تر بتوانید تمام کنید و وقت بیشتری برای خودتون داشته باشید ۳ قدم می‌خواهم پیشنهاد بدهم.

قدم اول این است که شروع کنید به خلوت کردن. یعنی چی؟ بگردید هر چیزی رو که موقتی آماده کردید مرتب کنید. در اصل چند روز زمان میبره. بگذارید در همین رابطه یک مثال بزنم: مثلاً از صندوق ایمیلتون شروع کنید برید هر ایمیلی رو که باز نشده نگه داشتیم تا زمان مناسب اش برسه که بخوانید، به سراغ همین موارد برید.

قدم دوم که این بهم ریختگی‌ها را پیدا کردید شروع کنید به مرتب کردن. اما مرتب کردن هم روش دارد، یعنی چی؟ ایمیل خودتون رو نباید پوشه بندی کنید و مثلاً یک پوشه درست کنید به اسم سایت آمازون و هر ایمیلی که از آمازون می‌آید به داخل این پوشه بیفتد تا شما در این زمان مناسب که هیچ وقت نمی‌خواهد رسید آن را بخوانید.

در واقع مرتب کردن از سه مرحله تشکیل شده که:

مرحله اول دور ریختن است. یعنی شما هر چیزی را که احساس می‌کنید روش دودل هستید رو دور بندازیم، چرا؟ وقتی میگم دودل هستید چون اگر واقعاً نیازتان باشد بلاشک نگه می‌دارید مثلاً من الان بگم مانیتور تون رو چیکار می‌کنید؟ میگید: معلومه که نگهداری. اما وقتی بگم یک کارت ویزیتی که کارت پخش کن انداخته است لای در خونتون رو چیکار می‌کنید؟ ممکنه دودل شوید که نگهش دارید شاید یک زمانی شماره رستوران محلتون به درد خورد. خوب می تونید این رو توی گوشی ذخیره کنید و کارت رو دور بیندازید.

در مرحله بعدی به دیگران کاری رو که پیدا کردید بسپارید. یعنی چی؟ مثلاً براتون ایمیل اومده و چیزی از شما خواسته‌اند. شما با پاسخ دادن یا سؤال کردن و یا ارجاع دادن به شخص مرتبط این کار رو هم پشت سر بگذارد و در مرحله سوم مورد رو بایگانی کنید مثلاً فاکتور گارانتی یا خرید محصولی هست که احساس می‌کنید نیاز دارید نگهش دارید مثل یک سایت همچین چیزی اینها رو بایگانی کنید.

و در قدم سوم هر چیزی رو  زمان بندی کنید و یا رسیدگی کنید. این رسیدگی کردن در لحظه اگر بیشتر از دو دقیقه زمان نیاز دارد زمان بندی می‌شود و اگر کمتر که در همان لحظه رسیدگی کنید. مثلاً برای من یک ایمیل می‌آید که تولدمان را تبریک گفته. اگر رسیدگی به این میل کمتر از دو دقیقه زمان نیاز دارد من با چند جمله محبت آمیز پاسخ خواهم داد و این کار تمام خواهد شد اما ممکن است شخصی یک صوت ۲۰ دقیقه‌ای برای من فرستاده باشد من یک زمانی را برای رسیدگی به این موضوع مشخص خواهد کرد و در زمان مقرر به همان میزان زمان رسیدگی خواهد کرد

شما به عنوان یک برنامه نویس می‌توانید با این سه قدم خیلی راحت زمانتان را مدیریت کنید و وقت بیشتری برای تفریح و یا چه بهتر که برای یادگیری داشته باشید.

مطالب مشابه

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست