ترون چیست

ترون چیست؟ نام این ارز دیجیتال تقریباً به گوش همه خورده است. بسیاری نه‌تنها نام این ارز دیجیتال را شنیده‌اند، بلکه کاملاً می‌دانند که این ارز دیجیتال چیست. اما شما چطور؟ شما دررابطه‌با این رمزارز چقدر اطلاعات دارید؟ اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که نمی‌دانید این رمزارز چیست، جای درستی آمده‌اید. در پایان این مقاله خواهید دید که تمام اطلاعات موردنیاز خود را به دست آورده‌اید. ارز دیجیتالی ترون (TRX) ، از اواسط دسامبر تا اوایل ژانویه، بیش از 2000% رشد کرد. بله، درست متوجه شدید این رشد 2000 درصدی تنها در سه هفته اتفاق افتاد.

ارز دیجیتال

 برای ارائة پاسخی کامل به سؤال «ترون چیست؟»، ابتدا باید اصول اولیه را شرح دهیم. ترون پلتفرم غیرمتمرکز سرگرمی و اشتراک محتوا است که از فناوری بلاک‌چین و همتا به همتا استفاده می‌کند. همچنین، می‌توان از آن به‌عنوان نسل بعدی رسانه‌های اجتماعی نام برد که در آن می‌توانید محتوا ایجاد کنید و با هرکسی، در هر کجای دنیا، به اشتراک بگذارید. ترونیکس واحد اصلی حساب‌ها در بلاک‌چین ترون است. این ارز برای محتوایی که ایجاد کرده‌اید به شما پول می‌پردازد. برای اشاره به این ارز دیجیتال اغلب از نماد «XRT» استفاده می‌شود.

ترون چیست

وجه تمایز

افرادی که به رسانه‌های اجتماعی، قمار آنلاین و سایر اشکال سرگرمی آنلاین علاقه‌مند هستند، از این ارز دیجیتال لذت خواهند برد. با استفاده از اکوسیستم ارز دیجیتال XRT، هم می‌توانید محتوایی که ایجاد می‌کنید را با دیگران به اشتراک بگذارید وهم به‌عنوان سازندة محتوا برای محتوا و داده‌هایی که ایجاد می‌کنید، پاداش می‌گیرید.

این مدل در تقابل مستقیم با نحوه کسب درآمد از داده‌های کاربران است که توسط شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی سنتی، مانند فیس‌بوک استفاده می‌شود. آن‌ها اغلب بدون اطلاع کاربران این کار را انجام می‌دهند و از مزایای آن به نفع خود بهره می‌برند. هنگامی که از ارز رمزنگاری شده XRT استفاده می‌کنید، کنترل داده‌های خودتان را در دست دارید و برای محتوای خود سود دریافت می‌کنید.

شراکت‌های XRT

همکاری و شراکت کردن ممکن است معایب و مزایایی داشته باشد. اما اگر شریک خود را هوشمندانه انتخاب کنید، به جایی خواهید رسید که پیش از آن اصلاً امکان‌پذیر نبود. در پاسخ به سؤال «ترون چیست؟» قسمت مهمی را باید به شرکای این رمزارز اختصاص داد. یکی دیگر از وجوه قدرت این رمزارز داشتن شرکای بسیار مناسب و قدرتمندی است که سرعت XRT را در راه رسیدن به موفقیت، چندین برابر می‌کنند.

شراکت با oBike

XRT در حال حاضر شراکت‌های بزرگی را انجام می‌دهد؛ مانند شراکت با oBike. oBike، بزرگ‌ترین شرکت اشتراک دوچرخه در جنوب شرق آسیا، در سنگاپور مستقر است. این شرکت توکن خود را با نام oCoin به بازار عرضه کرد. این توکن در شبکه ترون راه‌اندازی شد. oCoinها در دنیای واقعی مورداستفاده قرار می‌گیرند؛ مثلاً با این سکه‌ها می‌توان پول سفر در پلتفرم oBike را پرداخت کرد. کاربرانی که این شرکت را انتخاب می‌کنند می‌توانند oCoin کسب کنند.

ترون چیست

شراکت با Bitmain

از دیگر شراکت‌های بزرگ XRT، می‌توان همکاری با غول صنعت نیمه‌رسانا‌ها، Bitmain، را نام برد. این شرکت تولیدکننده و طراح پیشرو در تولید تراشه‌های Asic است. این تراشه‌ها در استخراج بیت‌کوین کاربرد دارند. Antminer S9 این شرکت یکی از پرفروش‌ترین محصولات مورداستفاده در استخراج بیت‌کوین است.

شراکت با W&S-gaZ

 W&S-gaZ، یکی دیگر از شرکای XRT، شرکت بین‌المللی حقوقی پیشتازی است که بر حقوق تجارت و شرکت‌ها تمرکز دارد. این ادغام امیدواری زیادی به همراه دارد، زیرا این شرکت بخشی از فهرست راهنمای حقوقی پیشرو در جهان (500 Legal) است و ارتباطات گسترده‌ای با برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان دارد؛ بنابراین وقتی کسی از شما می‌پرسند که ترون چیست، فراموش نکنید که به شبکه عظیم شرکای آن نیز اشاره کنید.

این شراکت‌ها حمایت‌های جامعی را ارائه می‌دهد. این حمایت‌ها در زمینة معاملات دارایی‌های دیجیتال، عملکرد‌ها، مدیریت ریسک و انطباق قانونی در تمام حوزه‌های قضایی است. هرچه که ترونیکس در مبادلات بیشتری شرکت کند، نیاز به حمایت‌های قانونی بیشتر و بیشتر می‌شود. این شراکت‌ها کاملاً مدبرانه انجام شده‌اند و حرکتی تعجب‌آور از سازمان غیر‌انتفاعی پشت XRT نیست.

بنیاد ترون

مؤسسة ترون نهادی غیرانتفاعی است که در بازوی صنعتی جنوب شرق آسیا، سنگاپور، مستقر است. این مؤسسه عمدتاً با پشتیبانی کردن، در اجرای شبکه رمزنگاری این رمزارز شرکت دارد. این شبکه بر پایة اصول بازبودن، عدالت و شفافیت است. تیم بنیاد ترون، مقررات و شفافیت را از بالاترین ارزش‌ها می‌داند. این تیم از سازمان حسابداری و تنظیم مقررات شرکتی تأییدیه دارد و تحت نظارت قانون کسب‌وکار سنگاپور است.

«جاستین سان»

ترون چیست

«جاستین سان» (Justin Sun) از کارآفرینان موفق حوزه تکنولوژی به‌حساب می‌آید. وی بنیان‌گذار پلتفرم XRT است. همچنین، او در سمت مدیرعامل شرکت «بیت تورنت» و مدیرعامل فعلی «رین بری» (Rainberry) فعالیت می‌کند. وی درگذشته نماینده اصلی منطقه «ریپل» در چین بوده است.

پیشینه

جوانی به نام «جاستین سان» رهبری بنیاد ترون را در دست دارد. سوابق او نسبت به هر شخصی و در هر سنی غیر‌قابل‌باور و بسیار چشمگیر است، چه رسد به کسی که فقط 27 سال دارد. جاستین سان، قسمتی درخشان از پاسخِ سؤال «ترون چیست؟» است. برای شروع، او اپلیکیشن «Peiwo» را تأسیس کرد که در حال حاضر 10 میلیون کاربر دارد. «جاستین سان» «Peiwo» را به سمتی هدایت کرد تا اولین برنامه پخش زنده برای دریافت ارزهای دیجیتال باشد. اپلیکیشن «Peiwo» یکی از برنامه‌های پیشرو در استفاده از محتوای صوتی آنلاین است.

ارتباطات با افراد برجسته

«فوربز»، شرکت رسانه‌ای و مجله آمریکایی، «سان» را جزو سی نفر اول آسیا که زیر سی‌سال دارند، قرار داده است؛ بنابراین وقتی کسی از شما می‌پرسند که XRT چیست یا چرا باید آن را انتخاب کنید، همیشه بنیان‌گذار موفق او را به یاد بیاورید. او همچنین تحت حمایت «جک ما»، بنیان‌گذار گروه علی‌بابا، قرار دارد. «جک ما»، «جاستین سان» را برای تحصیل در دانشگاه معتبر «جک ما هوپان» انتخاب کرد. این دانشگاه تعداد پذیرش کمتری نسبت به دانشگاه «پرینستون» دارد. جاستین سان از دانشگاه پنسیلوانیا نیز فارغ‌التحصیل شده است.

ترون چیست

درحالی‌که روابط بین علی‌بابا و ترون هنوز واضح نیست، برخی از توسعه‌دهندگان برتر علی‌بابا، آن را ترک می‌کنند تا به XRT بروند. این موضوع باعث ابهامات بیشتری می‌شود. گذشته از «جک ما»، سان اطراف خود را با تیم گسترده‌ای از مربیان برجسته، از جمله «Feng li» و «تیم برنرز لی» پرکرده است. «Feng li» مشاور «Ripple» و سرمایه‌گذار «کوین بیس» است. تیم برنرز لی به‌خاطر اختراع شبکه گسترده جهانی (وب) شهرت فراوانی دارد.

مزایا

همچنین، به یاد داشته باشید که ذکر مزایای این رمزارز، سبب ارائة پاسخ روشن‌تری به سؤال «ترون چیست؟» می‌شود. استفاده از ارز‌های دیجیتال همواره مزایایی دارد. خصوصیات هر ارز با دیگری متفاوت، در نتیجه کاربردها و مزایای آن‌ها نیز متفاوت است. دررابطه‌با XRT، باید گفت که مزایای منحصربه‌فردی دارد که باعث جلب هر چه بیشتر توجهات به‌سوی خود می‌شود. این ارز دیجیتالی به هدف‌های دیرینه‌ای می‌پردازد که در طول زمان کم‌رنگ شده‌اند.

وب سوم

بزرگ‌ترین مزیت استفاده از این ارز دیجیتال این است که هنرمندان و سازندگان محتوا در سراسر جهان قدرت این را دارند که بر محتوایی که ایجاد می‌کنند، مالکیت داشته باشند. XRT جنبشی را رهبری می‌کند که برخی از آن به‌عنوان وب سوم یاد می‌کنند. در آینده، وب سوم یا وب 3.0 به مردم امکان می‌دهد تا از اینترنت، همان‌طور که در ابتدا قرار بود، بهره ببرند. یعنی اینترنت به‌عنوان شبکه‌ای غیرمتمرکز و باز مورداستفاده قرار گیرد.

ترون چیست

در طول حبابِ دات‌کام، اینترنت از اصل اولیة غیرمتمرکز بودن خود دور شده بود. غول‌های رسانه‌های اجتماعی بر روی زیرساخت‌هایی که به آن‌ها داده شده بود مستقر شدند. سپس، آن‌ها زیرساخت‌ها را به نحوی دست‌کاری کردند که غول‌های فناوری بتوانند از داده‌های کاربران درآمد کسب کنند. «کمبریج آنالیتیکا» مصداق این سیستم است. بااین‌حال، در وب سوم، ترون قدرت را دوباره در دست کاربران قرار می‌دهد، به‌طوری‌که آن‌ها کنترل داده‌های خود را در دست دارند.

با علم به این مزیت، به بخشی متمایز‌کننده از پاسخ به سؤال «ترون چیست؟» دست می‌‌یابید. با استفاده از این رمزارز، اینترنت به مسیر اصلی خود بازمی‌گردد. شما داده‌ها را دوباره تحت کنترل خود قرار می‌دهید، به‌طوری که می‌توانید انتخاب کنید که داده‌های خود را پنهان نگه‌دارید یا از آن‌ها به نفع خود کسب درآمد کنید؛ بنابراین، XRT اینترنت را به هدف اصلی خود بازمی‌گرداند.

امکان استفاده از زبان‌های سطح بالا

از دیدگاه توسعه دهندگان، XRT خاص است؛ زیرا در حال حاضر به‌گونه‌ای ساخته می‌شود که امکان استفاده از هر زبان سطح بالایی را برای قراردادهای هوشمند فراهم می‌کند. این بدان معناست که توسعه‌دهندگان در آینده می‌توانند از هر زبان برنامه‌نویسی که ترجیح می‌دهند، برای طراحی نرم‌افزار‌های باز، استفاده کنند.

موفقیت محصولات توسعه‌یافته بر XRT

یکی از بزرگ‌ترین محصولاتی که تاکنون بر روی XRT توسعه‌یافته است، توله‌‌سگ‌های کریپتو هستند. درست پس از اینکه بچه‌گربه‌های کریپتو برای اولین‌بار منتشر شدند، این ارز دیجیتال تلاش کرد تا در سال بعد با سگ وارد رقابت شود. سگ‌های XRT هنوز با قیمتی معادل 18 دلار به فروش می‌رسند. این تنها یکی از نمونه‌های متعدد محصولات موفق در این شبکه است.

ترون چیست

نحوة عملکرد تراکنش‌ها

مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال، تراکنش‌های سکة XRT در دفتر کل انجام می‌شود. در این دفتر کل، تاریخچة هر تراکنش تا اولین تراکنش را می‌توان ردیابی کرد. برای کمک به درک کامل این که ترون چیست، نگاهی اجمالی به نحوه عملکرد تراکنش‌های این سکه می‌اندازیم. مدل تراکنشی که XRT استفاده می‌کند شبیه مدل تراکنشی بیت‌کوین است، با این تفاوت که ترون با ایجاد امنیت بیشتر، مدل بیت‌کوین را بهبود بخشیده است. مدلی که این رمزارز استفاده می‌کند OXTU نام دارد. در مدل OXTU، یک خروجی اصلی وجود دارد. این خروجی مقدار پولی است که به آدرس کاربر ارسال می‌شود که به همراه آن مجموعه‌ای از قوانین، قفل آن مقدار تعیین شده خاص را باز می‌کند. محصول نهایی، یا همان خروجی، OXTU نامیده می‌شود.

پتانسیل‌ها

ازآنجایی‌که شما هم‌اکنون به‌خوبی می‌دانید سکة XRT چیست، وقت آن است که در مورد پتانسیل‌های آن صحبت کنیم. رابطه جاستین سان با جک ما این سؤال را مطرح می‌کند که آیا در آینده امکان ادغام یا همگرایی این دو وجود خواهد داشت. چنین خبری بسیار حیاتی خواهد بود و مطمئناً ترونیکس را در مسیرش که قبلاً به‌خوبی در آن گام برداشته است، به‌سوی موفقیت پرتاب خواهد کرد. این ارز دیجیتالی تقریباً جدید است و هنوز راه طولانی را در پیش دارد. اما بااین‌حال، نمی‌توان بیش از حد خوش‌بین بود.

ترون چیست

معایب

هیچ‌چیز در این دنیا کامل نیست. ارز‌های دیجیتال نیز از این قاعده مستثنی نیستند. کاستی‌های رمزارزها متفاوت هستند و هرکدام ممکن است در بخشی متفاوت، معایبی داشته باشند. هنگام تلاش برای پاسخ‌دادن به سؤال «ترون چیست؟»، صادقانه، معایب آن را نیز بیان کنید. در مورد XRT، خود این رمزارز از نظر فنی و امنیتی و غیره مشکلی ندارد. اما گاهی اوقات، اما شایعات منفی دربارة آن وجود دارد و همچنین رهبر آن نیز گاهی با روش‌های نادرست خدشه‌ای به آن وارد می‌کند.

روش نادرست مدیریت ارتباطات

امکان دارد ترون، به دلیل روشی که «جاستین سان» در مدیریت ارتباطات در پیش گرفته، رشد نکند. این روش هرازگاهی، کاسة صبر سرمایه‌گذاران را لبریز می‌کند. همه می‌دانند که «سان»، به‌روزرسانی‌هایی را که باید در آینده طی اطلاع‌رسانی بزرگی رونمایی شوند، به‌سادگی اعلام می‌کند. قابل‌درک است که این عمل بسیار ناامیدکننده است. همچنین در نظر مردم، «سان» احتمالاً خیلی جوان و شاید بی‌تجربه‌تر از آن باشد که بلاک‌چینی به بزرگی XRT را اجرا کند.

پخش شایعات منفی

جنبه‌های منفی دیگری از شهرت XRT و جاستین سان در اوایل سال 2018 ظاهر شد. در آن زمان اخباری مبنی بر استفاده XRT از برخی از کدهای اتریوم و نقض مجوز حق چاپ اتریوم، منتشر شد. از آن زمان این اصلاح شده است. تقریباً در همان زمان، شایعاتی دیگری نیز بر سر زبان‌ها افتاد. این شایعات مبنی بر این بودند که جاستین سان تعدادی از سکه‌های XRT خود را به ارزش 1.2 میلیارد دلار به پول تبدیل کرده است. بعداً معلوم شد که این شایعه‌ای نادرست بود.

ترون چیست

برخی آن را تهمت و تلاشی بیهوده برای ازبین‌بردن شهرت جاستین سان می‌دانند. پس در پاسخ به سؤال «ترون چیست؟»، به شایعات بی‌پایه‌واساس اهمیتی ندهید. زمانی که صحبت از XRT به میان می‌آید، شهرت سان اغلب به باد انتقاد گرفته می‌شود. صرف‌نظر از این، این سکه حدوداً در ابتدای نقشه راهی است که تا سال 2027 را در برمی‌گیرد. بنابراین اخباری مانند این به‌مرورزمان از یاد‌ها خواهند رفت.

امنیت

اگر از پلتفرم ترون استفاده می‌کنید، باید بدانید که شهرت آن تا کنون بسیار خوب بوده است. به نظر می‌رسد که بودجه این رمزارز، در درجه اول برای امنیت آن خرج می‌شود. می‌توان این موضوع را از استخدام مهندس امنیتی بسیار کارآمدی به نام «جورج گواُ»، دریافت. او برای کار خود از شرکت‌هایی مانند «گوگل»، «کوالکام»، «هوآوی» تقدیر و تشکر دریافت کرده است. «گواُ» تمامی تحقیقات و توسعه‌های مربوط به امنیت XRT را انجام می‌دهد.

بهترین جا برای ذخیره

باید بادقت زیادی سکه‌های خود را ذخیره کنید، همان‌طور که از رمز عبوری ایمن نگهداری می‌کنید. شما می‌توانید سکه‌ها را در یک کیف پول مانند S onaN regdeL ذخیره کنید، اما اگر از چنین کیف پولی استفاده می‌کنید، حتماً کلید خصوصی خود را یادداشت کنید. اگر کلید خصوصی خود را یادداشت نکنید، ممکن است سکه‌های خود را برای همیشه از دست بدهید.

ترون چیست

ازآنجایی‌که ترون غیرمتمرکز است، مانند بسیاری از کیف پول‌ها اصلاً اطلاعات شما را ذخیره نخواهد کرد و از نام کاربری و رمز عبور شما پشتیبان‌گیری نمی‌کند. پس هرگاه از شما پرسیدند که ترون چیست، یادآوری این نکته خالی‌ازلطف نیست. اگر رمز عبور خود را فراموش کرده باشید، ایمیلی برای بازنشانی آن برای شما ارسال نخواهد شد. شما باید کلید خصوصی را که هنگام ثبت‌نام به آن دسترسی دارید، پیش خود نگهدارید. این تنها راه برای ورود به‌حساب شما است.

این برای تمامی سکه‌ها صدق می‌کند. شما همیشه باید پلتفرم مبادله ارز دیجیتال یا واسطه پرداخت قابل‌اعتمادی را انتخاب کنید و مطمئن شوید که تمام اقدامات امنیتی را بررسی کرده‌اید. فقط با انجام این کار می‌توانید مطمئن باشید که در فرایند خرید و پس از آن، آسیبی به اموال و دارایی‌های شما وارد نخواهد شد.

درست مانند هر دارایی دیجیتال دیگری، XRT نیز ممکن است مورد سوءاستفاده قرار گیرد و یا امنیت آن نقض شود. به‌ناچار، همة ما در عصر دیجیتالی شدن با این ریسک روبه‌رو می‌شویم. می‌توانید از تکنیک‌های امنیتی اولیه مانند ایمن کردن کلیدهای خصوصی خود با کیف پول سخت‌افزاری، استفاده کنید. چنین تکنیک‌هایی توانایی شما را برای محافظت از دارایی‌های خود افزایش می‌دهد.

امکان سوءاستفاده

ترون چیست

مانند سایر ارزهای دیجیتال، می‌توان از XRT نیز برای انجام کارهای غیرقانونی استفاده کرد. از جملة این کار‌ها می‌توان به فرار مالیاتی یا تجارت‌های غیرقانونی اشاره کرد. البته باید بدانید که ترونِ «جاستین سان» تا سال 2022 قفل خواهد بود، بنابراین او نمی‌تواند مانند مدیران ارشد اجرایی در وال‌استریت، به موجودی خود دست بزند. بر اساس مقاله از «looF yeltoM»، در واقع، تا 36 درصد از دارندگان بیت‌کوین قصد دارند امسال مرتکب تقلب مالیاتی شوند. پس قسمتی دیگر از پاسخ به سؤال «ترون چیست؟» مربوط به استفاده‌های غیرقانونی است.

با افزایش مقررات در مورد ارزهای دیجیتال، امکان استفاده غیرقانونی از رمزارز‌ها کاهش‌یافته است. در این جا، مفاهیمی مانند CYK (مشتری خود را بشناسید) به‌منظور شناسایی و تأیید افراد در ارز دیجیتال برجسته‌تر می‌شود. CYK در تعیین هویت مالکان دارایی کاربرد دارد. همچنین به‌نوعی، به مالکان سود می‌رساند، به این صورت که CYK به مالکان اطمینان می‌دهد که پلتفرم مورداستفاده آن‌ها قانونی است.

تجارت‌های داخلی نیز مانند هر سکه دیگری، می‌تواند با XRT انجام شود. بدگمانی زیادی دررابطه‌با تجارت‌های داخلیِ مبتنی بر ارز دیجیتال وجود دارد. هیچ شایعه غیرمعمولی در مورد این رمزارز و تجارت‌های داخلی منتشر نشده است. البته به جز یک شایعه که نادرستی آن ثابت شد. این شایعه در مورد این بود که جاستین سان یک میلیارد دلار XRT برای خود گرفته است.

XRT از هر حیث مطمئن است. نگرانی قابل‌توجهی دررابطه‌با فناوری و پرسنل وجد ندارد. این تیم به‌آرامی با توسعه‌دهندگان علی‌بابا و سایر غول‌های فناوری ساخته می‌شود. جاستین سان جوان است، اما جوان بودن او فقط این معنی را می‌دهد که او از نسل ارز دیجیتال است و مخاطبان جوان را درک می‌کند؛ بنابراین، ترون بر اساس سلیقة مخاطبان پیش می‌رود.

سخن آخر

ترون چیست؟ ترون ارز دیجیتال غیرمتمرکز و محتوامحوری است که اصول همتا به همتا بر آن اعمال می‌شود. این رمزارز مالکیت محتوای تولید شده توسط کاربر را به خود او بازمی‌گرداند. تیم سازنده بسیار کارآمد و رهبر تیم بسیار قدرتمند و پرنفوذ است. این تیم با شرکت‌های بزرگی همکاری می‌کند که این مزایای بسیاری را به همراه دارد. همچون تمام ارز‌های دیجیتال دیگر، این رمزارز نیز ممکن است مورد سوءاستفاده قرار گیرد. شایعاتی منفی نیز حول این پروژه وجود دارد. اما به‌طورکلی آینده روشنی برای این ارز دیجیتالی متصور می‌شوند.

دیدگاهی ثبت نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.